Materiały informacyjne

Naszym celem jest, by Willa Solipska zachowała charakter willi miejskiej nie zapominając równocześnie o komforcie mieszkania. Dlatego naszym Klientom oferujemy apartamenty w podwyższonym standardzie. Wszystkie lokale na piętrach będą posiadały balkony, a na parterze przynależne ogródki. Do mieszkań, których wysokość to niespełna 290cm dowiezie Państwa cichobieżna winda, z za wentylację pomieszczeń odpowie wentylacja mechaniczna. Teren naszej inwestycji będzie ogrodzony. Do budynku zostaną doprowadzone takie media jak: woda, kanalizacja, prąd, gaz, światłowód, TV naziemna i satelitarna. Dodatkowym atutem jest fakt, że do każdego z mieszkań doprowadzona została instalacja do klimatyzacji, a na dachu przewidzieliśmy platformę na agregaty chłodnicze.
pdf-icon Standard wykończenia – pobierz plik

 

Informacje:

• ul. Solipska 3

• Forma władania gruntem – własność hipoteczna

• 8 mieszkań

• 17 miejsc postojowych

• Komórka lokatorska do każdego mieszkania

• Termin realizacji – III kwartał 2018r
31 sierpnia 2018 roku jest to przewidywany termin na uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie.

• Media
Zimna woda pochodzi z sieci miejskiej, natomiast centralne ogrzewanie i ciepła woda pochodzą z własnej kotłowni gazowej na mieszczącej się w garażu podziemnym.

Budynek będzie posiadał również przyłącza do kanalizacji miejskiej.

W mieszkaniach nie będzie gazu, tym samym w kuchniach zainstalowane zostaną gniazda 3-fazowe pod płyty elektryczne/indukcyjne.

• Budynek wyposażony w windę, wideodomofony, instalację światłowodową i wentylację mechaniczną;
– Winda
W naszej inwestycji zamontowana będzie cichobieżna winda kursująca na każdą kondygnację budynku od garażu na poziomie -1 do 2-go piętra.
– Wideodomofony
Na wyposażeniu mieszkań znajdą się wideodomofony, co pozwoli mieszkańcom widzieć kogo wpuszczają na teren działki i do budynku. Takie rozwiązanie znacząco podnosi bezpieczeństwo.
– Światłowód
Do każdego lokalu doprowadzona zostanie instalacja światłowodowa w technologii FTTH pozwalająca na transfer danych o prędkości do 600Mb/sekundę. Zapewni to wysoką jakość usług – telewizja, internet i telefon w jednym. Wykonawcą instalacji będzie firma Orange. Informacje o ofercie pod poniższym linkiem: kliknij tutaj>>
– Wentylacja mechaniczna wywiewna
Cały budynek posiada wentylację mechaniczną. Piony w łazienkach, WC i kuchniach posiadają wentylatory pracujące bezszelestnie 24h/dobę. Mają one za zadanie wyciągać gorące, zużyte powietrze gromadzące się w mieszkaniach pod sufitem. Napływ świeżego powietrza następuje samoczynnie przez higrosterowane nawiewniki firmy Aereco (z możliwością ręcznego zamknięcia) umieszczone w ramach okiennych. Pozwala to na stałą cyrkulację powietrza przy zamkniętych oknach, dzięki czemu hałasy z zewnątrz docierające do wnętrza mieszkania zostają ograniczone do minimum.

• Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

• Teren ogrodzony – kontrola dostępu
W mieszkania zamontowane będą wideodomofony pozwalające na przeprowadzanie kontroli dostępu w dwóch miejscach: przy furtce wejściowej i przy wejściu do budynku.
Planujemy również montaż monitoringu od strony ulicy. Swoim zasięgiem ma obejmować wejście do budynku i zjazd do garażu.

• Otwarte rachunki powiernicze
Inwestycja Willa Solipska podlega pod ustawę o ochronie praw nabywców. W związku z tym dla każdego z mieszkań założony został otwarty rachunek powierniczy, na którym gromadzone są środki pieniężna pochodzące od Nabywcy. Deweloper ma prawo do dysponowania środkami pieniężnymi zgromadzonymi na otwartym rachunku powierniczym wyłącznie w celu realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego, a wypłata środków z otwartego rachunku powierniczego następuje po stwierdzeniu przez Bank zakończenia danego etapu realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego i uzyskaniu pozytywnego wyniku kontroli banku.

• Preferowany harmonogram płatności – wraz z postępem prac budowlanych
 
• PROCEDURA ZAKUPU

Procedura zakupu składa się z trzech prostych kroków:
Krok 1:
Umowa Rezerwacyjna – zarezerwowanie mieszkania polega na podpisaniu umowy cywilnoprawnej i uiszczeniu opłaty rezerwacyjnej. Przez okres trwania umowy rezerwacyjnej Deweloper zobowiązuje się nie oferować do sprzedaży zarezerwowanego mieszkania innym osobom. Jest to czas dla Nabywca na załatwienie formalności w banku (np. związanych z uzyskaniem kredytu), natomiast dla Dewelopera na przygotowanie wszelkich formalności związanych z Umową Deweloperską i uzyskaniem promesy na bezobciążeniowe wyodrębnienie nabywanych przez Klienta nieruchomości.

Krok 2:
Umowa deweloperska – umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego. Od momentu podpisania tej umowy powstają wzajemne roszczenia między Nabywcą a Deweloperem. Nabywca rozpoczyna wpłatę środków w uprzednio ustalonych transzach. Koszty Umowy deweloperskiej obciążają Nabywcę i Dewelopera w częściach równych.

Krok 3:
Wydanie lokalu i przeniesienie praw własności – po wpłaceniu przez Nabywcę 100% ceny nabywanych nieruchomości następuje wydanie lokalu potwierdzone protokołem zdawczo-odbiorczym i przeniesienie prawa własności aktem notarialnym w terminie ustalanym indywidualnie, ale nie później niż do 31 grudnia 2018 roku. Koszty aktu w całości ponosi strona kupująca.